Moje wystąpienia

Poniżej znajdziesz linki i nagrania z moich wystapień podczas niektórych wydarzeń, webinarów czy podcastów.


Tech3Camp

"Neuroróżnorodność w pracy UX Researchera" - moje wystąpienie z dn. 31.01.2023. Pełna transkrypcja wystąpienia poszerzona o treści, które nie znalazły się w samej prelekcji - dostępna tutaj.

UX POLAND

Moja zamykająca konferencję prezentacja o Kolektywie Rzeczywiste Doświadczenia - inicjatywie non profit, zrzeszającej ponad 300 ekspertów i ekspertki UX w Polsce, którą założyłam i przez kilka lat prowadziłam. Efektem współpracy osób z Kolektywu był między innymi redesign strony badamygeny.pl, o którym mówię właśnie w tym wystąpieniu.


Podcast "Biznes. Człowiek. Technologia" by Wiesław Kotecki (Deloitte)

Krótki fragment opisu ze strony podcastu:

"Z Dominiką rozmawiamy o tym, jakie projekty realizuje w ramach „Rzeczywistych Doświadczeń”, a także o tym, jak łączyć pracę zawodową z pracą non-profit oraz o tym, jak taka działalność może rozwijać nas, jako ludzi, ale także pomóc firmom, w których pracujemy i o tym, jak zacząć pomagać innym, wykorzystując do tego nasze supermoce."

Jeżeli chcesz posłuchać - kliknij w baner poniżej.

https://players.brightcove.net/5748441704001/default_default/index.html?videoId=6130036262001

Podcast "How2Product"

Zostałam zaproszona do dwóch odcinków podcastu How2Product.

Sezon 4, odcinek 1: ResearchOps, czyli budowanie zaplecza badawczego.

Krótki opis organizatora: "Research to temat rzeka, o którym można opowiadać całymi dniami. Na sam początek poruszymy temat zaplecza badawczego, jego organizacji, procesów i narzędzi i wielu innych aspektów, które są niezbędne, aby móc realizować mniejsze i większe projekty badawcze in-house."

Sezon 4, odcinek 5: Badania międzykulturowe, czyli jak badać ponad granicami.

Krótki opis organizatora: Naszymi gośćmi będą: Dominika Bęben (Hapag Lloyd AG, Alior Bank SA, SWPS) oraz Katarzyna Zerka (m.in. Ableton, Google, PAN). Coraz częściej przychodzi nam się zmierzać z budową produktów cyfrowych, które są dedykowane różnorodnym grupom odbiorców: z różnych krajów lub obszarów kulturowych. Jest to ogromne wyzwanie dla każdego, kto uczestniczy w takiej pracy z uwagi na różne aspekty ludzkie, logistyczne, prawne i wiele innych.Podczas tego spotkania porozmawiamy o tym, jak do takich badań się przygotować, z jakimi wyzwaniami przyjdzie się nam zmierzyć, na co zwrócić uwagę.


Moje webinary na Superpeer

Diagnozujący algorytm? UX i AI. Rozmowa z Dominiką Czajak

To się dzieje i będzie działo się coraz częściej. Coraz częściej diagnozując zaburzenia, schorzenia, choroby będziemy wspierać się rozwiązaniami opartymi o sztuczną inteligencję. Niesie to ze sobą sporo wyzwań. Jednym z nich jest komunikowanie wyniku takiego testu czy badania. To z kolei otwiera przestrzeń na zaangażowanie w projekt osób, które znają się na ludziach, ich potrzebach, ich nawykach - między innymi badaczy i badaczek UX. Razem z Dominiką Czajak zapraszamy na fascynującą rozmowę. Dominika cofnie się z nami w czasie, po to, żeby opowiedzieć nam o fascynującym projekcie, w który była zaangażowana.

https://superpeer.com/beben/event/ux-i-ai-rozmowa-z-dominika-czajak

Testy użyteczności: od koncepcji do scenariusza z Sabiną Biskupską

Zapraszamy Cię na (nie taki wcale)krótki webinar online dotyczący przygotowania testów użyteczności. Z tego spotkania dowiesz się:

- Czym są Cele badania i w jaki sposób je określić
- Czym są pytania badawcze i jak je stawiać
- Jak, w oparciu o cele i pytania badawcze, stworzyć scenariusz testów użyteczności
- Jakie są rodzaje pytań, które możesz zadać w swoim scenariuszu
- Jaką strukturę powinien mieć scenariusz testów użyteczności.

https://superpeer.com/beben/event/scenariusz

WUD Kraków 2018

Moja prezentacja, którą miałam przyjemność wygłosić podczas WUD Kraków 2018. Dotyka tematów takich jak zaangażowanie społeczne specjalistów UX w kontekście ich rozwoju zawodowego i realizacji projektów komercyjnych. Opowiada też o Rzeczywistych Doświadczeniach - nieformalnej inicjatywie UX, która wspiera ekspercko polski trzeci sektor.


Experience Night 2016

W listopadzie 2016 roku wspólnie z Magdą Bocheńską i firmą LaWonderlab współorganizowałam pierwszą w Polsce konferencje UX w formacie Lightning Talks. Każdy prelegent i prelegentka opowiadali swoje historię stosując się do formatu z określoną liczbą slajdów i maksymalnym czasem na poszczególne slajdy prezentacji. Konferencja była zorganizowana w Warszawie, w kinie na Saskiej Kępie. Udział w niej wzięło ponad 150 osób.

Nagrania z konferencji można obejrzeć na youtube:


Geek Goes Chick 2015

Krótkie wystąpienie o e-commercie modowym.