O mnie / About me

Moje zdjęcie w czapce i z szalikiem

[english version below]

Cześć,

nazywam się Dominika Bęben.

Jestem menadżerką zespołu UX w międzynarodowej firmie Hapag-Lloyd, która zajmuje się transportem morskim kontenerowym (fascynująca sprawa!). Pracuję w Hapag-Lloyd od blisko 4 lat i udało mi się zbudować zespół 22 ekspertek i ekspertów UX, którzy na co dzień projektują i badają software, z którego korzystają nasi klienci i pracownicy na całym świecie. Dzięki pracy w Hapag-Lloyd spełniłam też swoje wielkie marzenie - przeprowadziłam się do Trójmiasta. Od blisko 4 lat mieszkam w połowie Gdańsku, a w połowie w Warszawie i uwielbiam być w drodze.

Zanim jednak rozpoczęła się moja historia z Hapag-Lloyd, zajmowałam się badaniami UX i zarządzaniem zespołem badawczym w firmach takich jak: Alior Bank, Millennium Bank, Edisonda czy LaWonderlab. Mam ponad 10-cio letnią praktykę w realizowaniu projektów badawczych. Badania User Experience, szczególnie jakościowe i obszar ResearchOps, są moimi głównymi obszarami specjalizacji, w których czuję się jak ryba w wodzie.

Od 7 lat prowadzę zajęcia ze studentami i studentkami studiów podyplomowych UX/Product Design, od niedawna w Sopocie. Uwielbiam prowadzić zajęcia i uczyć innych. Podobnie jak lubię występować na konferencjach i meetupach - można było mnie spotkać między innymi na UX Poland, WUD Kraków, Geek Goes Chick czy TipiUX.

Przez kilka lat rozwijałam nieformalną organizację Kolektyw Rzeczywiste Doświadczenia, która zrzeszała ponad 300 ekspertów i ekspertek UX działających non-profit na rzecz organizacji pozarządowych, wspierając je w zakresie projektowania i badań UX. W sumie wolontariusze Rzeczywistych Doświadczeń zrealizowali ponad 20 sporych projektów i przeprowadzili kilka szkoleń.

Jestem socjolożką i absolwentką 6-cio letniej szkoły plastycznej. Skończyłam studia podyplomowe UX Design, Biznes AI, studia podyplomowe dotyczące neuroróżnorodności w miejscu pracy, aktualnie studiuję w ramach programu MBA Analiza Danych i Innowacje.

P.S. Zostańmy w kontakcie na Linkedinie - napisz do mnie albo zaproś do sieci kontaktów.


Hi, I am Dominika Bęben - UX expert, leader and lecturer from Poland, currently a Manager of UX Research, Design and Analytics Team at an international shipping company Hapag-Lloyd AG. I strongly believe that design decisions can have a significant impact on people’s life, that is why I am working as a UX leader in a large company. I am a neurodivergent brain (ADHDer) with a strong focus on a neurodiversity in a workplace and well-being of neurominorities at work.

WORK EXPERIENCE

UX Team ManagerHapag-Lloyd, Gdansk, 2021 – present
Guest LecturerSWPS University, Poland, 2016 – present
Principal UX ResearcherHapag-Lloyd, Gdansk, 2020-2021
UX Research ManagerAlior Bank, Warsaw, 2018-2020
Sr. UX ResearcherMillennium Bank, Warsaw, 2016-2018
UX ResearcherLa Wonderlab, Warsaw, 2015-2016
Jr. UX ResearcherEdisonda, Cracow, 2014-2015

EDUCATION

MBA Data Analysis and Innovation - Woodbury School & SWPS University & Polska Akademia Nauk - 2023 - present
Neurodiversity in the workplace (PgD)SWPS University, 2022 - 2023
AI Business (PgD)Kozminski University, Warsaw, 2020 - 2021
UX Design (PgD)SWPS University, Wroclaw, 2015 - 2016
Sociology (MSSc)Jagiellonian Univeristy, Cracow, 2012 - 2015
Sociology (BSSc) → APS, Warsaw, 2009 - 2012